مبانی نظری خودکنترلی - بانک دانش
بارگزار

09903636079

info[at]bankedanesh.ir

مبانی نظری خودکنترلی - بانک دانش

خانه > مبانی نظری خودکنترلی
۰
(۰)

مبانی نظری خودکنترلی

خود کنترلی به فرایندی برمی­گردد که فرد به طور آگاهانه مسئولیت رفتار خود را به عهده بگیرد و خصوصاً بر تلاش ­های خود برای تغییر پاسخ به وقایع بیرونی تمرکز کند و از این طریق تلاش کند تا وقایع بیرونی را تغییر دهد .

برخی از پژوهش­ها مهار خود را ناشی از عواطف مثبت می­دانند زیرا عواطف مثبت می­توانند یک اساس خوب از فرد را ایجاد کنند تا بتواند مهارت­ هایی را برای رسیدن به اهداف خود کسب کند. با این حال، دیگر مطالعات، خودکنترلی را به عنوان یک منبع مقابله شناسایی کرده اند که می­تواند عملکرد افراد را در میان نوجوانان بهبود دهد. در یک مطالعه جدید که بر روی بزرگسالان (معلمانی با تحصیلات خاص) انجام شد، نتیجه گرفته شد که خودکنترلی منجر به افزایش عواطف مثبت در این معلمان شد اما قادر به کاهش دادن عواطف منفی در آن ها نبود.

با توجه به اهمیت خودکنترلی تهیه مبانی نظری آن نیز دارای اهمیت بوده و بسیار پر کاربرد می باشد تیم پژوهشی بانک دانش آماده­ ارائه مبانی نظری خودکنترلی به صورت کامل می باشد. شما دانشجویان عزیز می­ توانید جهت تهیه فایل کامل مبانی نظری خودکنترلی با شماره ۰۹۹۰۳۶۳۶۰۷۹ تماس حاصل فرمایید و یا سفارش خود را در سایت ثبت کنید. در اسرع وقت سفارش شما بررسی خواهد شد

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد امتیازها: ۰

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می‌دهید

Open chat