مبانی نظری بهزیستی روانشناختی - بانک دانش
بارگزار

09903636079

info[at]bankedanesh.ir

مبانی نظری بهزیستی روانشناختی - بانک دانش

خانه > مبانی نظری بهزیستی روانشناختی
۰
(۰)

مبانی نظری بهزیستی روانشناختی

علم روان‌شناسی تأکید بیشتری بر بیماری در مقایسه با سلامت، ترس در مقایسه با شهامت و پرخاشگری در مقایسه با عشق دارد. مروری بر مقاله‌های منتشر شده در یکصد سال گذشته نشان می‌دهد که مقاله‌های منتشر شده در زمینه تنش، افسردگی و اضطراب به مراتب بیشتر از تعداد مقاله‌ها در زمینه بهزیستی روان‌شناختی است (ورکوز، هاروس، روهانا و گومز، ۲۰۰۹). با این وجود در سال‌های اخیر پژوهشگران به طور روزافزونی به مطالعه بهزیستی روان‌شناختی علاقه مند شده‌اند (دستجردی، فرزاد و کدیور، ۱۳۹۰).

سازه بهزیستی روان‌شناختی در مرکز توجه شاخه‌ای از روان‌شناسی به نام روان‌شناسی مثبت قرار گرفته است. روان‌شناسی مثبت، عبارت است از مطالعه علمی عملکرد بهینه انسان. تمرکز روان‌شناسی مثبت بر این است که زندگی انسان‌ها چگونه شکوفا می‌شود و به توانایی‌های بالقوه خود می‌رسد.

تیم پژوهشی بانک دانش آماده­ ارائه مبانی نظری بهزیستی روانشناختی به صورت کامل می باشد. شما دانشجویان عزیز می­ توانید جهت تهیه فایل کامل مبانی نظری بهزیستی روانشناختی با شماره ۰۹۹۰۳۶۳۶۰۷۹ تماس حاصل فرمایید و یا سفارش خود را در سایت ثبت کنید. در اسرع وقت سفارش شما بررسی خواهد شد .

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد امتیازها: ۰

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می‌دهید

Open chat